Gunfire Reborn – strzelanka roguelike, którą warto przetestować

Gunfire Reborn to pierwszoosobowa strzelanka typu roguelike. Gra została stworzona przez Duoyi Interactive Entertainment, niezależne studio z siedzibą w Hongkongu. Niedawno trafiła do puli gier dostępnych w Xbox Game Pass, dla wielu graczy pojawiła się więc szansa, by ją przetestować.

Roguelike – co to znaczy?

Roguelike to rodzaj fabularnej gry wideo, charakteryzującej się zwykle przeprawą przez lochy na proceduralnie generowanych poziomach, turową rozgrywką, grafiką opartą na kafelkach i permanentną śmiercią postaci gracza. Gry typu roguelike mogą się jednak od siebie różnić. Wiele tradycyjnych gier roguelike jest popularnych na platformie Steam.

Roguelike’i znane są z tego, że są trudne. Gracze zaczynają z niewielką mocą i muszą pokonywać coraz trudniejszych wrogów w miarę postępów w lochu lub innym świecie. Często istnieje wiele sposobów na śmierć, a zwycięstwo może być nieosiągalne, dopóki gracze nie nauczą się gry na tyle dobrze, by unikać pułapek i rozpoznawać wzorce w zachowaniu wrogów.

Gunfire Reborn – walka ze złem w komiksowej oprawie

Gunfire Reorn zabiera nas w podróż do tego fantastycznego świata, gdzie magia współistnieje z zaawansowaną technologią. Chociaż świat zaczyna się załamywać pod naporem sił z alternatywnego wymiaru – które zalewają je i przytłaczają jego obronę – wciąż jest nadzieja! Są nią bohaterowie sterowani przez graczy. To w ich rękach leżą dalsze losy tego miejsca.

W Gunfire Reborn przemierzamy proceduralnie generowane poziomy: od mrocznych podziemnych tuneli po wypełnioną wrogami, spaloną słońcem pustynię. Rozgrywka polega na rozprawianiu się z hordami przeciwników. Na końcu każdego etapu czeka boss, którego gracze muszę pokonać, by przejść dalej.

Na czym polega rozgrywka?

Eliminujemy wrogów, władając całym arsenałem broni – od broni palnej, przez łuki, aż po bardziej zaawansowane narzędzia zbrodni, takie jak potężne działo energetyczne. Dodatkowo mamy dostęp do wielu umiejętności bojowych, które mogą się przydać w walce.

W miarę postępów nie tylko rozwijamy umiejętności bohaterów, ale także odblokowujemy nowe – otwierając jeszcze większe możliwości odniesienia sukcesu. Wszystko to sprawia, że nasz potencjał bojowy stale rośnie, pozwalając nam na podejmowanie coraz to nowych wyzwań.

Gra w trybie współpracy nawet do 4 osób 

Grać możemy samotnie, nic jednak nie stoi na przeszkodzie, abyśmy do rozgrywki zaprosili znajomych – tak będzie nawet lepiej! Gra pozwala na prowadzenie rozgrywki nawet do 4 osób jednocześnie w trybie współpracy. Jeśli więc szukacie szybkiej, dynamicznej gry wymagającej zręczności, ale i pracy zespołowej, Gunfire Reborn może być grą dla Was.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.