Hogwarts Legacy – premiera gry z uniwersum Harry’ego Pottera

W lutym (a konkretnie 9 lutego) ma miejsce premiera długo wyczekiwanej przez „potteromaniaków” gry wideo. Mowa tu o „Hogwarts Legacy”. To znakomita wiadomość dla wszystkich wielbicieli magii i czarodziejstwa! Fani filmów o młodym czarodzieju z pewnością nie mogą się doczekać, kiedy w ich ręce trafi egzemplarz gry, a oni będą mogli zatopić się w tajemniczym i cudownym świecie, zwiedzając szkołę dla magów, czyli osławiony Hogwart.

Hogwarts Legacy – o czym jest ta gra?

The Hogwarts Legacy to gra RPG akcji z otwartym światem, która zanurza graczy w uniwersum Harry’ego Pottera. Będą mogli odkrywać i napotykać magiczne bestie w znanych i nowych lokacjach. Ulepszą swoją postać, opanują rzucanie zaklęć, będą warzyć mikstury – swoboda, jaką otrzymają, będzie niesamowita!

W grze poznamy Hogwart takim, jak wyglądał pod koniec XIX wieku. Wcielimy się w ucznia rozpoczynającego naukę w Hogwarcie i staniemy się kluczem do starożytnego sekretu, który grozi rozerwaniem społeczeństwa czarodziejów. Połączymy siły z innymi uczniami Hogwartu; zawalczymy z mrocznymi czarodziejami w desperackiej próbie ocalenia świata czarodziejów przed zniszczeniem. Fanów Harry’ego Pottera czeka zatem nie lada gratka i wiele godzin rozgrywki.

Z czego wynika popularność serii o Harrym Potterze?

Harry Potter to jedna z najbardziej lubianych serii książek wszech czasów. Historia osieroconego chłopca czarodzieja i jego przyjaciół poruszyła miliony ludzi na całym świecie. Co czyni ją tak wyjątkową?

Pierwszą rzeczą, o której należy wspomnieć jest to, że seria przemawia zarówno do dzieci, jak i dorosłych. To wspaniała historia dla dzieci, ale także zabawna lektura dla dorosłych, którzy być może nie czytali jej od najmłodszych lat. Jest to jedna z tych rzadkich historii, gdzie oba pokolenia mogą cieszyć się nią razem!

Kolejną rzeczą, która sprawia, że Harry Potter jest wyjątkowy, jest jego poczucie humoru. J.K. Rowling ma wspaniały sposób na słowa, które wykorzystuje, aby rozśmieszyć nas w każdej książce z serii. Potrafi wpleść humor w każdy aspekt swojego pisania, od opisów magicznych stworzeń, takich jak zwierzęta domowe Hagrida, do chrapliwych komentarzy Rona Weasleya na temat jego starszego brata Percy’ego (który pracuje w Ministerstwie Magii).

Jest też coś w świecie, który Rowling stworzyła, co sprawia, że chcesz go odwiedzić ponownie i ponownie – nawet po zakończeniu czytania wszystkich siedmiu książek! Pomysł, że pod ulicami Londynu może kryć się całe tajne stowarzyszenie, jest fascynujący (a jeśli kiedykolwiek odwiedziłeś Londyn, może nawet nieco prawdopodobny). A kto nie marzył o tym, żeby dostać się do szkoły dla czarodziejów? Seria o Harrym Potterze daje nam taką możliwość.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.