Na jakie gry warto czekać w pierwszym kwartale 2023 roku?

Jest już rok 2023, a na nas czeka fala zupełnie nowych gier. Już początek roku będzie obfitować w wielkie premiery, ale na które z nich warto czekać?

Forspoken – 24 stycznia

Twórcy stojący za Final Fantasy XV tworzą przygodową grę akcji, będącą w równej mierze grą RPG, w której gracze zanurzą się w fantastycznym świecie.

Historia Forspoken rozgrywa się w krainie Athia, fantastycznym królestwie, które rozkwitło pod przywództwem potężnych postaci zwanych Tantas. Jednak epidemia znana jako The Break doprowadziła Athię do skraju – zwierzęta stały się krwiożerczymi bestiami, a ludzie potwornymi kreaturami. W dodatku Tantas z dnia na dzień stały się bezwzględnymi dyktatorkami, które uciskali swój lud. Główną bohaterką gry jest Frey Holland – młoda kobieta przeniesiona tu z Nowego Jorku w tajemniczych okolicznościach. Będzie ona musiała uporać się z zarazą i odnaleźć drogę do domu.

Dead Space Remake – 27 stycznia

Studio EA Motive jest odpowiedzialne za opracowanie Dead Space, czyli rebootu gry z gatunku survival horror autorstwa Visceral Games z 2006 roku.

Isaac Clarke, inżynier na wahadłowcu Kellion, zostaje wysłany do naprawy statku górniczego Ishimura po tym, jak ten odbiera sygnał o niebezpieczeństwie. Niestety dla Isaaca i jego kolegów z załogi, ich misja okaże się o wiele bardziej niebezpieczna niż początkowo przypuszczali. Isaac napotyka wiele przerażających istot podczas pobytu na statku, w tym nekromorfy – obrzydliwe stworzenia, które wykorzystują szczątki ludzi do atakowania i mutowania innych członków załogi. Szuka swojej dziewczyny Nicole Brennan (lekarki, która stacjonowała na pokładzie), za wszelką cenę starając się przetrwać koszmar.

Hogwarts Legacy – 10 lutego

Hogwarts Legacy to RPG akcji z otwartym światem o Harrym Potterze. W grze wcielamy się w młodego czarodzieja lub czarodziejkę, którzy trafiają do Hogwartu w XIX wieku – czasach magii i czarów.

Hogwarts Legacy pozwala nam poznać XIX-wieczny Hogwart oczami młodego ucznia, który potrafi kontrolować Starożytną Magię. Kiedy gobliny i czarodzieje łączą siły, by zniszczyć czarodziejów i czarownice, nasze niezwykłe umiejętności stawiają nas w samym środku wywołanego przez nich chaosu. Los całego świata czarodziejów zależy od tego, czy poradzimy sobie z tym zagrożeniem.

The Day Before – 1 marca

W The Day Before, survivalowej grze MMO osadzonej w post-apokaliptycznym świecie opanowanym przez zombie, będziesz odkrywać rozległą mapę wypełnioną cennymi i przydatnymi łupami. Będziesz również walczyć z innymi graczami i hordami chodzących trupów!

Akcja The Day Before rozgrywa się w postapokaliptycznym świecie, gdzie wielu ludzi zostało zabitych przez chorobę, która zmienia ich w krwiożercze potwory. Ci, którym udało się przeżyć, łączą się w kolonie lub koczują na wsi, walcząc o przetrwanie i rywalizując o podstawowe zasoby. W trakcie gry wcielimy się w jednego z tych ocalałych – szukając odpowiedzi na pytanie co się stało i próbując odbudować społeczeństwo z ruin.

Star Wars Jedi: Ocalały – 17 marca

Kontynuacja historii Upadłęgo Zakonu, Star Wars Jedi: Ocalały śledzi losy Cala Kestisa jako jednego z ostatnich żyjących Jedi.

Historia Star Wars Jedi: Survivor rozpoczyna się pięć lat po wydarzeniach z gry Star Wars Jedi: The Fallen Order. Cal Kestis, jeden z ostatnich członków zakonu, powraca jako nasz bohater, którego znów musimy poprowadzić ścieżkami Mocy. Cal musi nieustannie uciekać przed Imperium, by nie wpaść w jego ręce, ale na szczęście nie jest skazany na samotną przeprawę. Po drodze Cal spotyka wielu przyjaciół – w tym BD-1 (wiernego droida).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.