Opóźniona premiera Star Wars Jedi: Survivor!

Na pewno wielu fanów gier z uniwersum Star Wars negatywnie zaskoczy ta informacja, ale niestety trzeba się z tym zmierzyć. Premiera najnowszej gry, czyli „Star Wars Jedi: Survivor” została przesunięta z 17 marca na 28 kwietnia! Wielbiciele mieczy świetlnych i międzygwiezdnych podróży będą się musieli uzbroić w nieco cierpliwości.

Star Wars Jedi: Survivor – o co chodzi?

Star Wars Jedi: Survivor to trzecioosobowa gra akcji osadzona w uniwersum Star Wars. Gra jest opracowywana przez Respawn Entertainment i wydawana przez Electronic Arts.

Gra będzie bezpośrednim sequelem Star Wars Jedi: Fallen Order, który został wydany 15 listopada 2019 roku. Akcja Survivor rozgrywa się pomiędzy trzecią a czwartą odsłoną kinowej sagi Star Wars; pięć lat po wydarzeniach przedstawionych w Fallen Order. Gra ukazuje dalsze losy głównego bohatera poprzedniej części gry – Cala Kestisa – jednego z ocalałych Jedi z wielkiej czystki Jedi zainicjowanej przez Imperatora Palpatine’a. Cal stał się uciekinierem przed siłami Imperium, a także przed własnymi dawnymi sojusznikami. Podróżuje po wielu planetach, próbując odnaleźć siebie, zanim będzie za późno.

Gracz ma do dyspozycji legendarną broń Jedi, czyli świetlny miecz, z którego protagonista robi użytek w widowiskowy sposób. Na swojej drodze Cal Kestis spotka wielu wymagających przeciwników, gracze mogą się więc przygotować na naprawdę sporo wrażeń.

Gwiezdne Wojny – z czego wynika ich popularność?

Gwiezdne Wojny to jedna z najpopularniejszych franczyz filmowych w historii. Jest wiele powodów, ale oto lista kilku najczęstszych.

  • Historia jest wspaniała. Oryginalna trylogia Gwiezdnych Wojen (Epizody IV-VI) to klasyczna space opera sci-fi, która podąża za grupą rebeliantów walczących z opresyjnym imperium. Kilka pokoleń dorastało oglądając te filmy, a one wciąż są tak samo ekscytujące jak wtedy, gdy po raz pierwszy się ukazały.
  • Postacie zapadają w pamięć. Gwiezdne wojny mają jedne z najlepszych postaci, jakie kiedykolwiek powstały w jakiejkolwiek serii. Od Hana Solo i Chewbacci do Dartha Vadera i Yody, jest tak wiele pamiętnych postaci, że nie sposób nie kochać ich wszystkich. Nawet pomniejsze postacie, takie jak Boba Fett, stały się ikonami dzięki swojej popularności w uniwersum Star Wars!
  • Jest przyjazny rodzinie. Gwiezdne Wojny nie są tylko dla dzieci – to film, który może spodobać się każdemu! Tematyka dobra i zła sprawia, że jest on atrakcyjny dla młodszych widzów, podczas gdy jego epickie bitwy kosmiczne są świetne również dla starszych!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.