„Star Wars Jedi: Ocalały” – gra, na którą warto czekać

Fenomen „Gwiezdnych wojen” nie jest czymś, co można łatwo wyjaśnić. Mówi się, że ma to związek z tym, że George Lucas stworzył świat tak różny od naszego, a jednocześnie tak znajomy. Że możemy się do niego odnieść, bo wiele z niego oparł na rzeczach, które wiemy o naszym własnym świecie.

Inną sprawą jest to, że ta historia ma tak wiele różnych warstw. Jest to historia opowiadana wizualnie, z tymi wszystkimi różnymi postaciami i stworzeniami, ale jest też wiele głębi w samej historii. Jest to jedna z tych rzeczy, gdzie można oglądać ją ponownie i nadal znaleźć coś nowego za każdym razem, gdy ją oglądasz. Można obejrzeć go raz jako dziecko, a potem obejrzeć go ponownie jako dorosły i nadal coś z niego wyciągnąć za każdym razem!

„Gwiezdne Wojny” to jednak nie tylko filmy. To także cała seria gier wideo, które każdy fan mieczy świetlnych i galaktycznych podróży powinien znać. Wielbicieli gier ucieszy na pewno fakt, że już w marcu 2023 premierę będzie miała gra akcji „Star Wars Jedi: Ocalały”.

„Star Wars Jedi: Upadły Zakon” – gra, którą warto nadrobić przed premierą „Ocalałego”

Jedi: Fallen Order to gra akcji osadzona w uniwersum Star Wars, której akcja rozgrywa się krótko po wydarzeniach z „Zemsty Sithów”. Respawn Entertainment, kalifornijskie studio gier wideo odpowiedzialne za stworzenie serii Titanfall oraz Apex Legends (darmowego tytułu battle royale), nawiązało współpracę z Electronic Arts w celu opracowania najnowszej odsłony franczyzy Star Wars.

Gracze wcielają się w rolę Cala Kestisa, młodego byłego padawana, który musi ukrywać swoją przeszłość Jedi przed żołnierzami Imperium Galaktycznego. Skrupulatnie wykonują oni rozkaz 66 Imperatora Palpatine’a – rozkaz eksterminacji wszystkich rycerzy Jedi. Cal pracuje w gildii złomiarzy i stara się nie rzucać zbytnio w oczy. Niestety na jego trop wpada inkwizytorka Imperium, w wyniku czego Jedi musi uciekać, aby ratować życie. Protagonista gry spotyka na swojej drodze niespodziewanych sojuszników, z którymi łączy siły, by pokonać przeciwności i odbudować zakon Jedi. W trakcie rozgrywki odwiedzamy różne planety i toczymy wymagające starcia z uzbrojonymi przeciwnikami. Gra posiada wymagający system walki podobny do gier z serii soluslike, dlatego wymaga cierpliwości, wyczucia, ale daje też mnóstwo satysfakcji.

„Star Wars Jedi: Ocalały” – kontynuacja świetnego „Upadłego Zakonu”

Wydarzenia w „Star Wars Jedi: Ocalały” mają miejsce pięć lat po historii opowiedzianej w „Star Wars Jedi: Upadły Zakon”. Jego głównym bohaterem jest Cal Kestis, który – podobnie jak wcześniej – nosi swój status jednego z ostatnich Jedi. Bohater powieści, Cal, musi nieustannie wymykać się Imperium, by uniknąć schwytania. Na szczęście dla niego poznaje też wielu przyjaciół na swojej drodze, a towarzyszy mu jego droid BD-1.

Oprócz ulepszonych modeli postaci czy bardziej szczegółowych lokacji, Jedi: Survivor może pochwalić się wysokiej jakości oprawą wizualną – dopracowanymi animacjami i obsługą ray tracingu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.