The callisto protocol – nowy survival horror od twórców dead space

Nowy horror sci-fi od twórców „Dead Space”? Tak, to Callisto Protocol! Przygotujcie się na dreszczyk emocji i strach podczas podróży na tajemniczą księżycową bazę więzienną w 2320 roku. Ciekawi? Sprawdźcie nasz artykuł!

Nowa gra horrorowa

The Callisto Protocol to najnowsza gra od twórców legendarnego cyklu Dead Space. Gra została zapowiedziana na targach The Game Awards w 2020 roku i z miejsca zyskała ogromną popularność wśród fanów horroru oraz gier survivalowych. Produkcja ma mieć premierę pod koniec 2022 roku, a jej akcja będzie rozgrywać się na księżycu Jowisza – Kallisto. Gracze będą mieli okazję przemierzać niebezpieczne korytarze kosmicznego więzienia oraz zmagać się z tytułowymi protokołami.

Twórcy obiecują, że The Callisto Protocol zachwyci swoją oprawą graficzną oraz klimatem grozy. Gracze będą musieli zmierzyć się z potworami, które podobno są jeszcze straszniejsze niż mityczny Necromorph z Dead Space. Na szczególną uwagę zasługuje system walki, który ma opierać się na brutalnych metodach przetrwania i korzystaniu z każdej dostępnej broni lub przedmiotu jako narzędzia do walki o przeżycie.

Akcja na Callisto

The Callisto Protocol to nadchodząca gra akcji stworzona przez studio Striking Distance, której premiera zaplanowana jest na 2022 rok. Fabuła gry osadzona jest w przyszłości, na księżycu Jowisza – Callisto. Gracze przejmują kontrolę nad więźniem, który próbuje uciec z kosmicznego więzienia znajdującego się na powierzchni satelity.

Akcja toczyć się będzie w 2320 roku, kiedy to jedna korporacja przejęła całkowitą kontrolę nad terenem satelity.

Gracz będzie musiał stawić czoła kolejnym wyzwaniom i zadać sobie pytanie – jak odnaleźć nie tylko sposób na przetrwanie, ale też na ratunek dla reszty ludzi zamieszkujących Kallistos? Gra ma bardzo realistyczną grafikę i dynamiczną mechanikę rozgrywki, co stanowi idealną propozycję dla miłośników gatunku survival horror.

Więzienie przerażenia

The Callisto Protocol to najnowsza gra studia Striking Distance, której premiera zapowiedziana jest na rok 2022. Akcja rozgrywa się w roku 2320 na księżycu Jowisza o nazwie Callisto, gdzie znajduje się ogromne więzienie dla najgroźniejszych przestępców wszechczasów. Gracz wciela się w jednego z więźniów i musi stawić czoła nie tylko innym osadzonym, ale również straszliwym potworom, które grasują po całej placówce.

Gra zapowiada się jako horror survival z elementami science-fiction. Dzięki nowoczesnej grafice i zaawansowanej sztucznej inteligencji potworów, The Callisto Protocol ma dostarczyć graczom jeszcze więcej emocji i przerażenia niż poprzednie gry studia Striking Distance (m. in. Dead Space).

Ciekawostką jest fakt, że twórcą gry jest Glen Schofield – główny projektant pierwszej części Dead Space oraz wielu innych znanych tytułów na rynku gier komputerowych.

Walka o przetrwanie

The Callisto Protocol to nowa gra komputerowa od studia Striking Distance, której premiera planowana jest na rok 2022. Zadaniem gracza będzie walka o przetrwanie w kosmicznym więzieniu na księżycu Jowisza – Callisto. Gra ma stylizowany klimat science fiction z elementami horroru.

Gracz będzie musiał stawić czoła nie tylko innym więźniom, ale także tajemniczym potworom, które pojawiły się na statku transportującym go na Callisto.

Równocześnie będzie poszukiwał sposobów na ucieczkę z tej ponurej i jednocześnie pięknej lokacji – krajobraz księżyca Callisto został bardzo wiernie odwzorowany i zapewne zachwyci wielu fanów motywów kosmicznych.

Strach kosmiczny

The Callisto Protocol to nowa gra, której premierę zapowiedziano na rok 2022. Tytuł, który twórcy określają mianem „strach kosmiczny”, ma miejsce na księżycu Jowisza – Callisto. Akcja gry rozgrywa się w roku 2320, gdy gracz zostaje uwięziony w więzieniu Black Iron i musi przeżyć ataki przerażających stworzeń z kosmosu. Gra łączy elementy survival horroru oraz science-fiction, a jej producentem jest studio Striking Distance, założone przez Glenna Schofielda – twórcę serii Dead Space.

Twórcy The Callisto Protocol obiecują nam dużą swobodę działania i bardziej otwartą strukturę świata niż w poprzednich grach tego typu.

Gracze będą mogli korzystać zarówno z broni palnej jak i niekonwencjonalnych narzędzi, by pokonać potwory czy odkrywać kolejne obszary więzienia.

Twórcy skupiają się również na klimacie grozy i napięcia – zarówno dzięki wykorzystaniu dzwięków surround jak i realistycznej grafice dającej poczuć brutalność stylizowanego na przyszłość więziennictwa. The Callisto Protocol to tytuł ambitny pod względem narracyjnym jak i technicznym, który pozwoli przeżyć emocjonujące chwile grozy w kosmicznym scenerii.

Podsumowanie

The Callisto Protocol to nowa gra studia Striking Distance, stworzona przez twórców popularnej serii Dead Space. Akcja gry ma miejsce na księżycu Jowisza w przyszłości. Gracz będzie musiał zmierzyć się z niebezpiecznymi potworami i rozwijać swoją postać, by przeżyć i odkryć mroczne tajemnice bazy kosmicznej. Gra ma być dostępna na PlayStation 5, Xbox Series X/S oraz PC w 2022 roku.

The callisto protocol – nowy survival horror od twórców dead space – FAQ

Jakie jest The Callisto Protocol?

The Callisto Protocol to nadchodząca gra wideo stworzona przez studio Striking Distance, które założył Glen Schofield, twórca serii Dead Space.

Kiedy zostanie wydana gra The Callisto Protocol?

Data wydania gry nie została jeszcze ogłoszona. Spodziewa się jednak, że premiera odbędzie się pod koniec 2022 roku lub na początku 2023 roku.

Na jakie platformy będzie dostępna gra The Callisto Protocol?

Gra będzie dostępna na platformach PC oraz konsolach PlayStation 5 i Xbox Series X/S.

Jaka jest fabuła gry The Callisto Protocol?

Fabuła gry opowiada o więźniach zamkniętych w futurystycznej kolonii karno-eksperymentalnej na księżycu Kallisto. Gracz wciela się w jednego z więźniów próbujących przeżyć w brutalnym świecie osadzonym w uniwersum science-fiction. Z czasem gracz odnajduje sekrety istot i eksperymentów prowadzonych przez tajemniczego dyrektora kolonii – Black Iron Prison.

Czym różni się The Callisto Protocol od innych horrorów sci-fi?

The Callisto Protocol zapowiada się jako połączenie przerażającej atmosfery sci-fi z elementami survival-horroru – tak, jak to było w serii Dead Space, którą stworzył Glen Schofield. Gra ma charakteryzować się elementami interaktywności w otoczeniu i bliskimi walkami. W grze dostępnych będzie kilka różnych zakończeń, co wprowadza dość ważny czynnik decyzji fabularnych e dynamicznego rozwijania gry.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.