Uplay, Steam, Gog i Origin – cyfrowa dystrybucja gier. Sklepy dla graczy, które warto odwiedzić

Dziś gry dostępne są przede wszystkim w dystrybucji cyfrowej. Oczywiście można kupić edycje płytowe – te nadal mają swoich wiernych fanów. Jednak coraz więcej osób docenia możliwość zakupu cyfrowej wersji gry przez platformy internetowe. Jest to szybszy sposób, a do tego nie zajmuje miejsca na półce w pokoju! Warto więc przyjrzeć się najpopularniejszym platformom dystrybucji gier na PC.

Uplay

Uplay to platforma dystrybucji cyfrowej firmy Ubisoft, znanej z takich gier jak Assassin’s Creed i Watch Dogs. Klient Uplay służy do pobierania i uruchamiania gier, a także do łączenia się z innymi graczami online. Zawiera również funkcje społecznościowe, takie jak listy znajomych i czaty. W 2015 roku Ubisoft ogłosił, że Uplay zostanie zintegrowany z wieloma jego grami. Oznacza to, że gracze mogą używać tego samego konta, aby uzyskać dostęp do zawartości w grze i platform dystrybucji cyfrowej. Klient jest dostępny dla systemów Windows, macOS, Linux i urządzeń z systemem Android.

Steam

Steam to jedna z największych na świecie platform do gier na PC. Klient wystartował w 2003 roku, ze wsparciem dla systemów Windows i Mac OS X. Od tego czasu rozszerzył się o wersje dla Linuksa i Androida. Steam oferuje również usługę cyfrowej dystrybucji, która pozwala użytkownikom na zakup gier z ich biblioteki za pomocą jednego kliknięcia, pobranie ich natychmiast po zakupie, a następnie uruchomienie ich bezpośrednio z komputera lub urządzenia mobilnego bez konieczności wkładania płyt lub wprowadzania kluczy produktów do narzędzia aktywacyjnego (choć można to zrobić w razie potrzeby). Steam stał się tak popularny, że wielu twórców zaczęło wydawać swoje gry wyłącznie za jego pośrednictwem, aby gracze nie mieli problemów z dostępem do nich.

GOG

GOG (dawniej Good Old Games) to platforma cyfrowej dystrybucji gier wideo. Została założona w 2008 roku przez firmę CD Projekt i początkowo została stworzona, aby zapewnić wolne od cyfrowego zarządzania prawami autorskimi kopie klasycznych gier na PC. Później zaczęła oferować nowsze tytuły, w tym dobrze przyjęte wydania PC Wiedźmin 2: Zabójcy Królów i Wiedźmin 3: Dziki Gon. Oprócz gier bez DRM, GOG sprzedaje również pakiety gier i edycje „premium” niektórych tytułów. Zawierają one dodatki, takie jak ścieżki dźwiękowe, książki artystyczne i mapy, ale nie są wymagane do grania w same gry.

Origin

Origin to platforma gier online stworzona przez Electronic Arts (EA). Umożliwia ona dostęp do własnych gier EA oraz tytułów innych firm, które zostały wydane pod szyldem EA. Origin oferuje również funkcje społecznościowe, takie jak czat i opcje nakładek w grze. Platforma internetowa EA ma wiele zalet w porównaniu z konkurencją. Na przykład może pochwalić się bogatą biblioteką gier, w której znajdują się zarówno tytuły wydane przez EA, jak i tytuły innych wydawców, takich jak Bethesda Softworks (wydawca serii Elder Scrolls). Ponadto Origin co miesiąc oferuje darmowe gry w ramach programu „On The House”.

Dobre gry zasługują, by grać na nie na dobrym sprzęcie. Akcesoria gamingowe

Wielbiciele gier, którzy spędzają dużo czasu przed ekranem komputera, powinni zadbać o komfort i ergonomię podczas realizowania swojego hobby. Warto pomyśleć o zakupie odpowiedniego sprzętu i mebli gamingowych. Dobry fotel gamingowy sprawi, że gracz będzie mógł cieszyć się grami, nie narażając się na ból pleców, a dobra myszka gamingowa pomoże mu osiągnąć znakomite rezultaty i da przewagę nad przeciwnikami. Z tego powodu warto zainwestować w porządny sprzęt i jeszcze bardziej poprawić swoje doświadczenie w grach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.